Koji pojedinci, koje organizacije i institucije se nalaze na Internetu, čiji se rad odvija i/ili putem društvenih mreža, ko na vešt način koristi društvene mreže, blogovanje ili druge vidove onlajn oglašavanja u svom radu, i kako sve to utiče na javnost, društvene aktere i publiku, pokušaće da odgovore učesnici predstojeće tribine u Zavodu za proučavanje kulturnog razvitka. Tribina će se održati u utorak, 26. maja u 12 sati u Zavodu za proučavanje kulturnog razvitka (Rige od Fere 4, Beograd).

Na tribini će biti predstavljeni uspešni i poznati "stanovnici" sajber prostora, bliski društvenom i kulturnom aktivizmu i stvaralaštvu.
 
- Svi koriste svemoguću mrežu. Kulture, subkulture, institucionalizovani i sistemski entiteti, kao i neformalne i labave družine. Aktivizam, mobilizacija, pozivanje na razne ivente… Internet omogućava, daje, povezuje. To je neograničen, neopipljiv resurs sa nesagledivim mogućnostima, čovečanska replika kosmosa, mesto za svakoga kakav jeste ili kakav nije. To je prostor za ispovest i priznanja krivice, gde se možete otkriti, a ostati anonimni, gde pripadate grupi ili grupama, rasparčavate svoj identitet, ohrabrujete i Džekila i Hajda i saznajete, pa potom prihvatate, da je sve u redu. Deljenje sa drugima, davanje svojih misli, dela, akcija, na otvoreni sud i tržište, zbog provere vrednosti naših ja, zarad evaluacije, afirmacije i promocije, sve to omogućavaju društvene mreže - kaže moderatorka tribine Tamara Petrović iz Zavoda za proučavanje kulturnog razvitka.
 
Na tribini učestvuju:
 
Miloš Đajić - Osnivač Centra modernih veština, organizacije civilnog društva aktivne na polju političkog obrazovanja, promocije socijaldemokratije, javnog zagovaranja i komunikacije. „Aktivista u duši, demokrata po opredeljenju i veliki fan Interneta“. Bloger, tviteraš, aktivista, i na mreži i van nje.
 
Angelina Radulović - Novinarka i NVO aktivistkinja. Jedna od osnivača Udruženja Roditelj, prve nevladine organizacije u Srbiji koja se trudi da pomogne nama „napaćenim“ roditeljima. Od 2007. godine piše blog, jedan od retkih na srpskom jeziku koji se primarno bavi novinarstvom.
 
Ivan Ćosić - Vlasnik agencije Plain&Hill, bavi se brendiranjem, izdavaštvom, novim medijima, tehnološkim preduzetništvom, edukacijom. Pokretač internet zajednice stanara naselja Stepa Stepanović (stepa.rs) kreator brojnih sajtova.
 
Ivana Zarić i Nataša Ristić - Poznate novinarke, tv voditeljke, od nedavno uređuju zajednički portal Invent o kome su napisale “Ovo može da bude i magazin i blog i portal. Mesto za nas. Biće ono što ćemo zajedno stvarati, menjati i deliti. Dobro mesto da se nešto sazna, nešto pokrene, negde predahne, nekom kaže. Živeći više od 30 godina u medijima, shvatile smo da je jedina izvesnost promena. U redu je, tu smo. Jedino što se, međutim, ne menja su iskrenost i posvećenost. Tome, beskompromisno, ostajemo verne. Razumemo se – zar ne?”
 
Vesna Milosavljević - direktorka Portala za kulturu Jugoistočne Evrope SEEcult.org koji je pokrenut 2003. godine kao razvojna, informativno-edukativna, prezentaciona i dokumentaciona onlajn platforma za kulturu i umetnost, posebno posvećena afirmisanju savremenih kulturnih i umetničkih praksi, civilnog društva i neprofitnih medija. Više puta proglašavan najboljim sajtom u oblasti kulture u Srbiji.
 
Zlatko Crnogorac - Poznat po uspešnim produkcijama (koncerti, muzički festivali, modne manifestacije, političke kampanje). Izvršni producent u ‘’Parobrodu’’ - ustanovi kulture gradske opštine Stari grad koja kreira i realizuje raznovrsne programe iz oblasti kulturne i umetničke produkcije, medija, edukacije, izdavaštva, a sve to prezentovano u svakodnevnim onlajn aktivnostima na internet prezentaciji, blogu i društvenim mrežama.