KAFE PEDAGOGIJA - NAŠI UMETNICI U SVETSKIM UMETNIČKIM KOLEKCIJAMA
Centar za likovno obrazovanje, predstavlja novi stalni program pod nazivom Kafe Pedagogija. Svakog meseca u prostoru Šumatovačke i Vračarske bašte naš gost, a Vaš domaćin biće neko od zapaženih autora iz oblasti kulture i umetnosti.

Prvi gost koji otvara Kafe Pedagogija u četvrtak 19. jula od 20 sati u Vračarskoj bašti, u Šumatovačkoj 122, biće Mihael Milunović, nekadašnji polaznik Šumatovačke, umetnik sa zapaženom internacionalnom reputacijom, svetski putnik, gurman i hedonista, koji će podeliti sa nama svoj doživaljaj Maroka, zemlje u kojoj je nedavno profesionalno boravio i predstaviti radove iz najnovije serije slika pod nazivom Senke sveta.

Programom Kafe Pedagogija Šumatovačka širom otvara vrata za sve sugrađane bez obzira da li imaju profesionalno znanje ili interesovanje za umetnost, jer se umetnost, kao i hrana spontano primaju i čine da se razvijamo kao pojedinci i društvo u celini.

Mihael Milunović, živi i radi između Beograda i Pariza, izlagao je na mnogobrojnim samostalnim i kolektivnim izložbama, među kojima je veliki broj značajnih internacionalnih selekcija, a njegova se dela nalaze kolekcijama kao što su: Kolekcija Azrak, Marakeš, Maroko (Collection Azraq); Fondacija Esterhazi, Austrija (Stiftung Esterhazy); Umetnička kolekcija Šumatovačke − Work in Progress, Beograd, Srbija; Muzej savremene umetnosti u Beču, Austrija; Muzej savremene umetnosti Palata Forti, Verona, Italija (Museo d’Arte Contemporanea Palazzo Forti); Muzej umetnosti i industrije, Sent Etjen, Francuska (Musee d’Art et d’Industrie); Muzej savremene umetnosti, Beograd, Srbija; Kolekcija Moet Šandon, Francuska (Moët Chandon, Epernay), kao i u mnogim privatnim kolekcijama širom sveta.

Dilpomirao je na odseku slikarstva u klasi prof. M. Antonovića na Fakultetu likovnih umetnosti 1992. Magistrirao na istom fakultetu1995.godine. Specijalizirao je slikarstvo u klasi prof. V. Veličkovića na Akademiji u Parizu (l’Ecole Nationale Supérieure des Beaux-Arts de Paris) 1995-1996. godine. Laureat je nagrade Fondacije Pjer Ogist Renoar, Francuska za 1997. godinu i dobitnik otkupne nagrade 28 Memorijala Nadežde Petrović u Čačku 1994. godine.

Sa svojih mnogobrojnih putovanja, pored profesionalnih uspeha, beleži uvek sjajne i neobične doživljaje, ali i dobre i ukusne recepte koje voli da podeli sa svojim prijateljima.

Pozivamo Vas da se uz specijalitete po receptu našeg gosta Mihaela Milunovića uz interesantne i inspirativne teme, opustite i uživate u svetu kreativnosti i ideja, a mi ćemo se potruditi da zagolicamo Vaša čula i podstaknemo Vašu radoznalost.

Prva tema koju ćemo predstaviti u okviru programa Kafe Pedagogogija jesu Umetničke kolekcije. Značaj jednog naroda i jedne države ogleda se upravo u svesti o sopstvenoj vrednosti, koja je vidljiva u oblasti dostignuća čime predstavljaju njegovu kulturu i kutlurnu baštinu. Šumatovačka je zahvaljujući ulozi koju je tokom prethodnih šest i po decenija imala u oblasti kulture i umetničkog obrazovanja, stekla uslove da ponudi jednu moguću platformu za sagledavanje, komentarisanje i prezentaciju tih vrednosti kroz projekte kao što su Umetnička kolekcija − Work in Progress, Virtuelni muzej Šumatovačke, Kafe Pedagogija itd.

KAFE PEDAGOGIJA
Četvrtak, 19. jul 2012. od 20 sati
NAŠI UMETNICI U SVETSKIM UMETNIČKIM KOLEKCIJAMA
Gost-domaćin: umetnik Mihael Milunović
Maroko i neke druge priče...